قانون بیمه شخص ثالث در تاریخ 1387/5/31 از سوی رئیس جمهور به وزارت امور اقتصادی و دارایی جهت اجرا ابلاغ گردید.

  این قانون در تاریخ 4/6/1387در روزنامه رسمی کشور چاپ شده و از نظر قانونی ۱۵ روز پس از چاپ در روزنامه رسمی قابل اجراست.

  رئيس كل بيمه مركزي ايران اين قانون را در تاريخ 4/6/1387 طي‌نامه‌اي ‌به ‌مديران ‌عامل ‌شركت‌هاي ‌بيمه براي اجراي آزمايشي به مدت 5 سال ابلاغ كرد.

  به جهت نیاز و در جهت اطلاع دست اندرکاران صنعت بیمه متن کامل مواد24-25-26 در اینجا درج ‌میگردد.

قانون اصلاح بيمه اجباري مسؤوليت مدني دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني در مقابل شخص ثالث(مواد 24 ،25 ،26)

  ماده24ـ نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران موظف است ترتيبي اتخاذ نمايد كه امكان دسترسي به بانكهاي اطلاعاتي آن نيرو در ارتباط با مواردي از قبيل مشخصات وسايل نقليه موتوري زميني، گواهينامه‌هاي صادر شده و همچنين سوابق تخلفات و تصادفات رانندگان، از طريق سيستم رايانه‌اي براي بيمه مركزي ايران و شركتهاي بيمه‌گر فراهم گردد.

  ماده25ـ شركتهاي بيمه مجاز به فعاليت در رشته بيمه موضوع اين قانون موظفند با استفاده از تجهيزات و سيستم‌هاي رايانه‌اي مناسب، كليه اطلاعات مورد نياز بيمه مركزي ايران در رابطه با بيمه‌نامه‌هاي صادرشده و خسارتهاي مربوط به آنها را به صورت مستمر به بيمه مركزي ايران منتقل نمايند.

  ماده26ـ بيمه مركزي ايران موظف است ترتيبي اتخاذ نمايد كه امكان دسترسي به اطلاعات مذكور در مواد (24) و (25) اين قانون براي كليه شركتهاي بيمه ذیربط و نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران فراهم گردد.

با توجه به ماده 25 قانون جديد بيمه شخص ثالث، در هنگام صدور بيمه نامه و پرداخت خسارت در وارد نمودن اطلاعات مربوط كمال دقت را بفرماييد تا اطلاعات با صحت بيشتر در بانک اطلاعاتی سيستم استعلام قرار گيرد.

فرآیند انجام این خدمات بصورت الکترونیکی بوده و بصورت 24 ساعته از طریق این درگاه قابل استفاده است.

 
ورود
 
 

نظر به اینکه تخصیص نام کاربری و رمز عبور در سیستم استعلام به مدیریت های انفورماتیک شرکتهای بیمه واگذار شده است، لذا لازم است جهت اخذ دسترسی، با مدیریت انفورماتیک شرکت بیمه مربوطه تماس حاصل فرمائید.
جهت استفاده بهینه از سیستم حتماً صفحه راهنما را مطالعه فرمایید.


© 2006 - 1385 - کليه حقوق اين وب سايت متعلق به بيمه مرکزي جمهوری اسلامی ايران مي باشد. تهيه شده در مديريت فاوا بيمه مرکزي جمهوری اسلامی ايران

Email:it.sanhab@centinsur.ir
 
 
 
Bimeh Markazi Islamic Republic Of Iran Copyright 2006-2008